Wieś Mórkowo położona jest 10 km na północ od Leszna. Do wioski można dojechać drogami asfaltowymi z kilku stron. Lokalizacja umożliwia z jednej strony szybki dojazd do głównego miasta w okolicy oraz drogi krajowej nr 5, a z drugiej strony oferuje ciszę i spokój od miejskiego zgiełku, bliskość lasów, przepięknych krajobrazów i obszarów wiejskich. Bezpośrednio z naszym Domem Opieki sąsiaduje Dom nowicjacki Towarzystwa Chrystusowego, który znajduje się w XIX wiecznym dworku otoczonym parkiem.

Dom Opieki Senior został zaprojektowany z myślą o godnej i spokojnej starości osób w podeszłym wieku.
Wybudowany na ponad hektarowej działce budynek parterowy, zaprojektowany został na planie prostokąta, przez co jest zupełnie pozbawiony barier architektonicznych

 Niewątpliwym atutem jest teren wokół obiektu, który  został zaprojektowany specjalnie z myślą o wypoczynku na łonie natury w ciszy i spokoju. Dogodna, równa ścieżka oraz ławki rozmieszczone na terenie ogrodu ułatwiają poruszanie się osobom na wózkach i nie tylko.

Wnętrze budynku charakteryzuje się przestronnością i łatwością dostępu. Pokoje jedno, dwu i trzy – osobowe zlokalizowane są wzdłuż szerokiego korytarza i każdy z nich ma dostęp do wygodnej łazienki.  Znajduję się tu również dobrze wyposażona sala rehabilitacyjna, nowoczesne zaplecze kuchenne, gabinet zabiegowy oraz świetlica z wyjściem na taras.